P/N: CS085X3X36GBF
COWL SAVER, Bi-Flex, 3" wide
Jump to product details
Share this product:
Approval
Condition New
Manufacturer McFarlane Aviation
Dimensions L: 36 x W: 3 x H: 0.25 in
Weight 0.531 lbs
Unit of Measure Each
Stock Status Expected ship date is 06-08-2026. Notify me when it's back in stock
Supersedures
Please verify that this product is eligible for your aircraft before adding it to your cart.
OEM Part Number McFarlane Part Number Comment
CS085X3GBF CS085X3X36GBF
Related Documents
Related Videos
Cowl Saver Baffle Seal Material
Product Feature: Cowl Saver
Frequently Asked Questions
Related Categories
Product Details
Thickness Size Color
.085 inches 3 in x 36 in (3 ft) Black with Bi-Flex/Gray